26 kwiecień 2011
5 zł za paliwo to dużo? Będzie jeszcze drożej
Przygotujmy się na jeszcze wyższe ceny. Za litr benzyny bezołowiowej płacimy średnio 5,07 zł, za diesla 5,02 ...
czytaj

26 kwiecień 2011
Zobacz, o ile wzrosną ceny paliw.
Nawet 880 mln zł będą musiały zainwestować stacje benzynowe, aby dostosować się do unijnych dyrektyw, a także ...
czytaj

23 Listopad 2009
Wzrost opłaty paliwowej dla oleju napędowego spowoduje zwiększenie cen
Od przyszłego roku wzrośnie opłata paliwowa dla oleju napędowego. Sejm uchwalił rządowy projekt nowelizacji us...
czytaj

30 wrzesień 2009
Od przyszłego roku paliwo będzie droższe o 20 groszy.
"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że od początku przyszłego roku czeka nas gwałtowna podwyżka opłaty paliwowej. ...
czytaj

5 zł za paliwo to dużo? Będzie jeszcze drożej
26 kwiecień 2011
Przygotujmy się na jeszcze wyższe ceny.
Za litr benzyny bezołowiowej płacimy średnio 5,07 zł, za diesla 5,02 zł, a wszystko wskazuje na to, że to nie koniec podwyżek – podaje e-petrol.pl.

Zdaniem e-petrol.pl w nadchodzących dniach możemy spodziewać się średnich cen benzyny na poziomie 5,05-5,21 zł/l, w przypadku oleju napędowego 4,96-5,08 zł/l. Jedynym paliwem, którego cena może w najbliższych dniach się utrzymać jest autogaz, za który kierowcy mogą płacić średnio 2,45-2,62 zł/l.
Pierwszym czynnikiem decydującym o drożyźnie na stacjach są ceny ropy. W pierwszym dniu kwietnia są wysokie – baryłka typu Brent kosztuje około 117,50 dol. To wysoki wynik – nienotowany od tygodni. Dziś zapewne jest to wynik rynkowej obawy przed postępami oddziałów wiernych Muammarowi Kaddafiemu.

Zamieszanie wokół zamieszek w Północnej Afryce na stałe wprowadziło swego rodzaju premię do cen ropy. Surowiec i paliwa na giełdach światowych w ciągu ostatnich kilkunastu dni systematycznie drożały lub utrzymywały się na stabilnym wysokim poziomie – zaznaczają analitycy e-petrol.pl.
Ceny na giełdzie w Londynie rosły, a w ślad za nimi korygowały ceny na swoje produkty polskie rafinerie. W cennikach producentów ostatnia wyraźna obniżka cen benzyn miała miejsce w połowie marca, od tego czasu to paliwo jedynie drożało.  O nas  |  Cennik  |  Technika  |  Galeria  |  Produkty  |  Ekologia  |  Kontakt Copyright © 2007 Motronic.pl  
All Rights Reserved